😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri taban puanları, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri sıralama, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için kaç puan gerekir, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kaç yıl?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünün eğitim süresi 4 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kaç binle kapattı? Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 301786 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 307 puan almanız gerekir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan iller? Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri hangi şehirde var?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan iller: BARTIN.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için en az TYT sınavında Türkçe: 19.75, Sosyal bilimler: 9.5, Matematik: 18.75, Fen bilimleri: 4.75 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 10.25, Fizik: 6.5, Kimya: 0.25, Biyoloji: 6.25 net gerekir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri hangi puan türünden alıyor?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü SAY puan türünden alım yapıyor.

SAY puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

SAY için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

SAY puan türü soru dağılımı

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan üniversiteler? Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan devlet üniversiteleri ve Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
BARTIN ÜNİVERSİTESİ
Fen Fakültesi
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim SistemleriÖrgün
BARTIN
Devlet
Ücretsiz
301786
309522
309461
315000
307.147
295.003
245.296
278.203
SAY

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Anıl
Devlet üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için kaç net gerekir?
PUANTR:Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için en az TYT sınavında Türkçe: 19.75, Sosyal bilimler: 9.5, Matematik: 18.75, Fen bilimleri: 4.75 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 10.25, Fizik: 6.5, Kimya: 0.25, Biyoloji: 6.25 net gerekir.
avatar
Ecem
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kazanmak için en az 307 puan gerekir.
avatar
Ayşe
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri eğitim süresi 4 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Taner
Özel üniversite Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri için kaç net gerekir?
PUANTR:Geçen yıl özel üniversitede Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümüne yerleşen olmadığı için net bilgisi mevcut değil.
avatar
Miray
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü SAY puan türünden alıyor.
avatar
Ertan
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri kaç binle alıyor? Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümüne en son 301786 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Geçen yıl özel üniversitede Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümüne yerleşen olmadığı için sıralama bilgisi mevcut değil.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.