😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 Elektronik Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT Elektronik Mühendisliği taban puanları, Elektronik Mühendisliği sıralama, Elektronik Mühendisliği için kaç puan gerekir, Elektronik Mühendisliği kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Elektronik Mühendisliği kaç yıl?

Elektronik Mühendisliği bölümünün eğitim süresi 4 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

Elektronik Mühendisliği barajı? Sıralama barajı var mı?

Evet Elektronik Mühendisliği bölümü için başarı sıralaması barajı var. Bu bölümü tercih edebilmeniz için sıralamada en düşük 300.000 kişi arasına girmeniz gerekmektedir.

Elektronik Mühendisliği kaç binle kapattı? Elektronik Mühendisliği sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 299760 arasına giren kişi kazandı. Özel üniversitede ise 299979 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

Elektronik Mühendisliği için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 307 puan almanız gerekir. Özel üniversite için 307 puan almanız yeterli olacaktır.

Elektronik Mühendisliği olan iller? Elektronik Mühendisliği hangi şehirde var?

Elektronik Mühendisliği olan iller: BOLU, ADIYAMAN, AYDIN, AFYONKARAHİSAR, KIRŞEHİR, ANTALYA, AKSARAY, AMASYA, ANKARA, ARTVİN, ERZURUM, BALIKESİR, BARTIN, BATMAN, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, İSTANBUL, YOZGAT, BURSA, MANİSA, SİVAS, ÇANKIRI, ADANA, DİYARBAKIR, İZMİR, KÜTAHYA, DÜZCE, KAYSERİ, ERZİNCAN, ESKİŞEHİR, ELAZIĞ, GAZİANTEP, TOKAT, KOCAELİ, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, ŞANLIURFA, ÇORUM, MALATYA, KARS, KAHRAMANMARAŞ, KARABÜK, TRABZON, KARAMAN, KASTAMONU, KIRIKKALE, KIRKLARELİ, KİLİS, KONYA, BURDUR, MERSİN, MUĞLA, TEKİRDAĞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, SAMSUN, OSMANİYE, DENİZLİ, RİZE, SAKARYA, ISPARTA, EDİRNE, UŞAK, YALOVA, VAN, ZONGULDAK, HATAY, GAZİMAĞUSA, GİRNE, LEFKE, LEFKOŞA.

Elektronik Mühendisliği için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi Elektronik Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 13, Sosyal bilimler: 7.25, Matematik: 16.75, Fen bilimleri: 13 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 13.25, Fizik: 9, Kimya: 0.75, Biyoloji: 5.75 net gerekir.

Özel üniversitede Elektronik Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 20, Sosyal bilimler: 8.25, Matematik: 16.75, Fen bilimleri: 2.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 17.75, Fizik: 3.75, Kimya: 1.5, Biyoloji: 1.75 net gerekir.

Elektronik Mühendisliği hangi puan türünden alıyor?

Elektronik Mühendisliği bölümü SAY puan türünden alım yapıyor.

SAY puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

SAY için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

SAY puan türü soru dağılımı

Elektronik Mühendisliği olan üniversiteler? Elektronik Mühendisliği olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için Elektronik Mühendisliği olan devlet üniversiteleri ve Elektronik Mühendisliği olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 Elektronik Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik Fakültesi
Elektronik MühendisliğiÖrgün
KOCAELİ
Devlet
Ücretsiz
41222
49000
52452
50700
469.220
458.814
389.364
454.422
SAY

Elektronik Mühendisliği Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Ercan
Devlet üniversitesi Elektronik Mühendisliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Elektronik Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 13, Sosyal bilimler: 7.25, Matematik: 16.75, Fen bilimleri: 13 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 13.25, Fizik: 9, Kimya: 0.75, Biyoloji: 5.75 net gerekir.
avatar
Semanur
Elektronik Mühendisliği için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde Elektronik Mühendisliği kazanmak için en az 307 puan gerekir. Özel üniversitede 307 puan gerekir.
avatar
Zeynep
Elektronik Mühendisliği kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:Elektronik Mühendisliği eğitim süresi 4 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Refik
Özel üniversite Elektronik Mühendisliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Elektronik Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 20, Sosyal bilimler: 8.25, Matematik: 16.75, Fen bilimleri: 2.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 17.75, Fizik: 3.75, Kimya: 1.5, Biyoloji: 1.75 net gerekir.
avatar
Banu
Elektronik Mühendisliği hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:Elektronik Mühendisliği bölümü SAY puan türünden alıyor.
avatar
Anıl
Elektronik Mühendisliği kaç binle alıyor? Elektronik Mühendisliği sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki Elektronik Mühendisliği bölümüne en son 299760 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Özel üniversitede Elektronik Mühendisliği bölümüne 299979 sıralamasındaki kişi yerleşmiş.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.