😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 Döküm Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT Döküm taban puanları, Döküm sıralama, Döküm için kaç puan gerekir, Döküm kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Döküm kaç yıl?

Döküm bölümünün eğitim süresi 2 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

Döküm kaç binle kapattı? Döküm sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 2123219 arasına giren kişi kazandı. Özel üniversitede ise 2792440 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

Döküm için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 222 puan almanız gerekir. Özel üniversite için 186 puan almanız yeterli olacaktır.

Döküm olan iller? Döküm hangi şehirde var?

Döküm olan iller: BOLU, AYDIN, KIRŞEHİR, ANTALYA, AKSARAY, AMASYA, ESKİŞEHİR, ANKARA, ARDAHAN, ARTVİN, ERZURUM, BALIKESİR, BARTIN, BATMAN, BAYBURT, BİLECİK, BİNGÖL, YOZGAT, MANİSA, SİVAS, ADANA, DİYARBAKIR, İZMİR, KAYSERİ, ERZİNCAN, ELAZIĞ, GAZİANTEP, TOKAT, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, ŞANLIURFA, ÇORUM, IĞDIR, MALATYA, İSTANBUL, KARS, KAHRAMANMARAŞ, KARABÜK, TRABZON, KARAMAN, KASTAMONU, KIRIKKALE, KIRKLARELİ, KİLİS, KOCAELİ, KONYA, MARDİN, BURDUR, MERSİN, MARMARİS, HATAY, MUŞ, TEKİRDAĞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, SAMSUN, DENİZLİ, SAKARYA, SİİRT, SİNOP, ISPARTA, ŞIRNAK, EDİRNE, TUNCELİ, BURSA, UŞAK, VAN, ZONGULDAK, KÜTAHYA, AFYONKARAHİSAR, LEFKE, LEFKOŞA.

Döküm için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi Döküm için en az TYT sınavında Türkçe: 7.5, Sosyal bilimler: 10.25, Matematik: -2.25, Fen bilimleri: 0 net almak yeterli olacaktır.

Özel üniversitede Döküm için en az TYT sınavında Türkçe: 6.5, Sosyal bilimler: 0, Matematik: -8.75, Fen bilimleri: 5 net almak yeterli olacaktır.

Döküm hangi puan türünden alıyor?

Döküm bölümü TYT puan türünden alım yapıyor.

TYT puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

TYT için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

TYT puan türü soru dağılımı

Döküm olan üniversiteler? Döküm olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için Döküm olan devlet üniversiteleri ve Döküm olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 Döküm Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
İzmir Meslek Yüksekokulu
DökümÖrgün
İZMİR
Devlet
Ücretsiz
1493444
1484481
257.183
251.555
TYT
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
DökümÖrgün
KONYA
Devlet
Ücretsiz
1990520
1911042
229.361
230.437
TYT

Döküm Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Taner
Devlet üniversitesi Döküm için kaç net gerekir?
PUANTR:Döküm için en az TYT sınavında Türkçe: 7.5, Sosyal bilimler: 10.25, Matematik: -2.25, Fen bilimleri: 0 net almak yeterli olacaktır.
avatar
Tuğçe
Döküm için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde Döküm kazanmak için en az 222 puan gerekir. Özel üniversitede 186 puan gerekir.
avatar
Mine
Döküm kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:Döküm eğitim süresi 2 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Semih
Özel üniversite Döküm için kaç net gerekir?
PUANTR:Döküm için en az TYT sınavında Türkçe: 6.5, Sosyal bilimler: 0, Matematik: -8.75, Fen bilimleri: 5 net almak yeterli olacaktır.
avatar
Melek
Döküm hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:Döküm bölümü TYT puan türünden alıyor.
avatar
Haluk
Döküm kaç binle alıyor? Döküm sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki Döküm bölümüne en son 2123219 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Özel üniversitede Döküm bölümüne 2792440 sıralamasındaki kişi yerleşmiş.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.