😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 Nanoteknoloji Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT Nanoteknoloji Mühendisliği taban puanları, Nanoteknoloji Mühendisliği sıralama, Nanoteknoloji Mühendisliği için kaç puan gerekir, Nanoteknoloji Mühendisliği kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Nanoteknoloji Mühendisliği kaç yıl?

Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünün eğitim süresi 4 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

Nanoteknoloji Mühendisliği barajı? Sıralama barajı var mı?

Evet Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü için başarı sıralaması barajı var. Bu bölümü tercih edebilmeniz için sıralamada en düşük 300.000 kişi arasına girmeniz gerekmektedir.

Nanoteknoloji Mühendisliği kaç binle kapattı? Nanoteknoloji Mühendisliği sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 295655 arasına giren kişi kazandı. Özel üniversitede ise 242472 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

Nanoteknoloji Mühendisliği için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 308 puan almanız gerekir. Özel üniversite için 326 puan almanız yeterli olacaktır.

Nanoteknoloji Mühendisliği olan iller? Nanoteknoloji Mühendisliği hangi şehirde var?

Nanoteknoloji Mühendisliği olan iller: SİVAS, ANKARA, İSTANBUL.

Nanoteknoloji Mühendisliği için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi Nanoteknoloji Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 30, Sosyal bilimler: 11.75, Matematik: 19.25, Fen bilimleri: 7.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 15.75, Fizik: 0, Kimya: 0, Biyoloji: 0 net gerekir.

Özel üniversitede Nanoteknoloji Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 14.75, Sosyal bilimler: 4, Matematik: 18.25, Fen bilimleri: 7.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 16.25, Fizik: 5, Kimya: 5, Biyoloji: 4.5 net gerekir.

Nanoteknoloji Mühendisliği hangi puan türünden alıyor?

Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü SAY puan türünden alım yapıyor.

SAY puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

SAY için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

SAY puan türü soru dağılımı

Nanoteknoloji Mühendisliği olan üniversiteler? Nanoteknoloji Mühendisliği olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için Nanoteknoloji Mühendisliği olan devlet üniversiteleri ve Nanoteknoloji Mühendisliği olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 Nanoteknoloji Mühendisliği Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik Fakültesi
Nanoteknoloji Mühendisliği
(İngilizce)
Örgün
SİVAS
Devlet
Ücretsiz
295655
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
308.949
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
SAY

Nanoteknoloji Mühendisliği Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Rıza
Devlet üniversitesi Nanoteknoloji Mühendisliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Nanoteknoloji Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 30, Sosyal bilimler: 11.75, Matematik: 19.25, Fen bilimleri: 7.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 15.75, Fizik: 0, Kimya: 0, Biyoloji: 0 net gerekir.
avatar
Ece
Nanoteknoloji Mühendisliği için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde Nanoteknoloji Mühendisliği kazanmak için en az 308 puan gerekir. Özel üniversitede 326 puan gerekir.
avatar
Elif
Nanoteknoloji Mühendisliği kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:Nanoteknoloji Mühendisliği eğitim süresi 4 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Taner
Özel üniversite Nanoteknoloji Mühendisliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Nanoteknoloji Mühendisliği için en az TYT sınavında Türkçe: 14.75, Sosyal bilimler: 4, Matematik: 18.25, Fen bilimleri: 7.5 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Matematik: 16.25, Fizik: 5, Kimya: 5, Biyoloji: 4.5 net gerekir.
avatar
Melek
Nanoteknoloji Mühendisliği hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:Nanoteknoloji Mühendisliği bölümü SAY puan türünden alıyor.
avatar
Salih
Nanoteknoloji Mühendisliği kaç binle alıyor? Nanoteknoloji Mühendisliği sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki Nanoteknoloji Mühendisliği bölümüne en son 295655 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Özel üniversitede Nanoteknoloji Mühendisliği bölümüne 242472 sıralamasındaki kişi yerleşmiş.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.