😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 İslami İlimler Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT İslami İlimler taban puanları, İslami İlimler sıralama, İslami İlimler için kaç puan gerekir, İslami İlimler kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

İslami İlimler kaç yıl?

İslami İlimler bölümünün eğitim süresi 2 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

İslami İlimler kaç binle kapattı? İslami İlimler sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 1678172 arasına giren kişi kazandı. Özel üniversitede ise 1397369 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

İslami İlimler için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 214 puan almanız gerekir. Özel üniversite için 194 puan almanız yeterli olacaktır.

İslami İlimler olan iller? İslami İlimler hangi şehirde var?

İslami İlimler olan iller: ADIYAMAN, AFYONKARAHİSAR, AĞRI, KIRŞEHİR, AKSARAY, BARTIN, BATMAN, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, ÇANKIRI, İZMİR, TOKAT, GİRESUN, İSTANBUL, KARABÜK, KARAMAN, KIRIKKALE, MARDİN, MERSİN, MUĞLA, MUŞ, NİĞDE, KONYA, UŞAK, YALOVA, ANKARA, BALIKESİR, GAZİANTEP, KAHRAMANMARAŞ, KAYSERİ, ERZURUM.

İslami İlimler için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi İslami İlimler için en az TYT sınavında Türkçe: 4.5, Sosyal bilimler: 5, Matematik: -0.75, Fen bilimleri: -1 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Edebiyat: 2.5, Tarih 1: 1, Tarih 2: 0, Coğrafya 1: 0, Coğrafya 2: 1, Felsefe: -1, Din Kültürü: 0 net gerekir.

Özel üniversitede İslami İlimler için en az TYT sınavında Türkçe: 3.75, Sosyal bilimler: 0.5, Matematik: 0, Fen bilimleri: 0 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Edebiyat: 4.5, Tarih 1: -0.25, Tarih 2: 0.25, Coğrafya 1: -0.5, Coğrafya 2: 1.25, Felsefe: 1.5, Din Kültürü: 0.25 net gerekir.

İslami İlimler hangi puan türünden alıyor?

İslami İlimler bölümü TYT puan türünden alım yapıyor.

TYT puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

TYT için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

TYT puan türü soru dağılımı

İslami İlimler olan üniversiteler? İslami İlimler olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için İslami İlimler olan devlet üniversiteleri ve İslami İlimler olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 İslami İlimler Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi
İslami İlimler
(Önlisans)
Açıköğretim
ERZURUM
Devlet
Ücretli
1678172
1544660
246.318
248.268
TYT

İslami İlimler Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Sinan
Devlet üniversitesi İslami İlimler için kaç net gerekir?
PUANTR:İslami İlimler için en az TYT sınavında Türkçe: 4.5, Sosyal bilimler: 5, Matematik: -0.75, Fen bilimleri: -1 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Edebiyat: 2.5, Tarih 1: 1, Tarih 2: 0, Coğrafya 1: 0, Coğrafya 2: 1, Felsefe: -1, Din Kültürü: 0 net gerekir.
avatar
Miray
İslami İlimler için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde İslami İlimler kazanmak için en az 214 puan gerekir. Özel üniversitede 194 puan gerekir.
avatar
Feyza
İslami İlimler kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:İslami İlimler eğitim süresi 2 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Taner
Özel üniversite İslami İlimler için kaç net gerekir?
PUANTR:İslami İlimler için en az TYT sınavında Türkçe: 3.75, Sosyal bilimler: 0.5, Matematik: 0, Fen bilimleri: 0 net almak yeterli olacaktır. AYT sınavında ise Edebiyat: 4.5, Tarih 1: -0.25, Tarih 2: 0.25, Coğrafya 1: -0.5, Coğrafya 2: 1.25, Felsefe: 1.5, Din Kültürü: 0.25 net gerekir.
avatar
Emine
İslami İlimler hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:İslami İlimler bölümü TYT puan türünden alıyor.
avatar
Rıza
İslami İlimler kaç binle alıyor? İslami İlimler sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki İslami İlimler bölümüne en son 1678172 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Özel üniversitede İslami İlimler bölümüne 1397369 sıralamasındaki kişi yerleşmiş.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.