😍 Filtre kısmını kullanarak, tahmini puanlarınızı yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. | 😉 Tabloları görüntülerken üniversite ismi veya lise isimlerine tıklayarak favoriye alabilirsiniz. | 🥰 Favorilerinizi whatsapp, sms veya telgram ile arkadaşlarınıza gönderin. | 😲 Üniversite tercih sayfamızı kesinlikle kullanmalısınız.

2024 Turizm ve Otel İşletmeciliği Puanları ve Sıralamaları

Yıllara göre TYT AYT Turizm ve Otel İşletmeciliği taban puanları, Turizm ve Otel İşletmeciliği sıralama, Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç puan gerekir, Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç binle kapattı tarzı soruların cevaplarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç yıl?

Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünün eğitim süresi 4 yıl olup, devlet veya özel üniversite olması eğitim süresini değiştirmez. Hazırlık sınıfı ise bazı üniversitelerde olabilir fakat zorunluluğu üniversiteye göre değişecektir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç binle kapattı? Turizm ve Otel İşletmeciliği sıralama 2024?

Geçen yıl en son devlet üniversitesini 2013134 arasına giren kişi kazandı. Özel üniversitede ise 2546935 arasına giren kişi kazandı. Bu sıralamaların biraz altında yer alarak bu bölümü kazanabilirsiniz.

Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç puan gerekir?

Devlet üniversitesi için en az 228 puan almanız gerekir. Özel üniversite için 201 puan almanız yeterli olacaktır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği olan iller? Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi şehirde var?

Turizm ve Otel İşletmeciliği olan iller: ANKARA, BOLU, ADIYAMAN, AYDIN, AFYONKARAHİSAR, KIRŞEHİR, ANTALYA, AKSARAY, AMASYA, ESKİŞEHİR, ARTVİN, ERZURUM, BALIKESİR, BARTIN, BİLECİK, BİNGÖL, SİVAS, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ADANA, DİYARBAKIR, İZMİR, DÜZCE, ERZİNCAN, ELAZIĞ, GAZİANTEP, TOKAT, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, ŞANLIURFA, ÇORUM, KAHRAMANMARAŞ, KARABÜK, TRABZON, KARAMAN, KIRIKKALE, KIRKLARELİ, KİLİS, KOCAELİ, MARDİN, İSTANBUL, BURDUR, MERSİN, MUĞLA, HATAY, MUŞ, TEKİRDAĞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, SAMSUN, ORDU, DENİZLİ, RİZE, KONYA, SİNOP, EDİRNE, TUNCELİ, BURSA, UŞAK, YALOVA, VAN, ZONGULDAK, MALATYA, SAKARYA, ISPARTA, GAZİMAĞUSA, GİRNE, LEFKOŞA.

Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç net gerekir?

Devlet üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği için en az TYT sınavında Türkçe: 9, Sosyal bilimler: 2, Matematik: -0.25, Fen bilimleri: -1 net almak yeterli olacaktır.

Özel üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği için en az TYT sınavında Türkçe: 6, Sosyal bilimler: 3, Matematik: 3.25, Fen bilimleri: -2.5 net almak yeterli olacaktır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türünden alıyor?

Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü EA puan türünden alım yapıyor.

EA puan türü için hangi derslerin sorularını çözmeliyim?

EA için çözülmesi gereken soru dağılımı ve yüzdesel etkilerini şu resimde görebilirsiniz:

EA puan türü soru dağılımı

Turizm ve Otel İşletmeciliği olan üniversiteler? Turizm ve Otel İşletmeciliği olan özel üniversiteler?

Liste uzun olabileceği için Turizm ve Otel İşletmeciliği olan devlet üniversiteleri ve Turizm ve Otel İşletmeciliği olan özel üniversiteleri aşağıdaki tablonun ilk sütununda görebilirsiniz.

🍛 Tabloda yer alan renkli veriler 2023, 2022, 2021 ve 2020 yıllarına aittir. Üniversite isimlerine tıklayarak favori listenizi oluşturabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

2024 Turizm ve Otel İşletmeciliği Puanları ve Sıralamaları

BÖLÜMŞEHİREĞİTİMSIRALAMATABAN
PUAN
PUAN
TÜRÜ
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Turizm ve Otel İşletmeciliği
(İngilizce)
Örgün
ANKARA
Özel
Burslu
2967
5397
21016
---
473.734
463.403
375.843
---
EA
İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Turizm ve Otel İşletmeciliği
(İngilizce)
Örgün
ANKARA
Özel
%50 İndirimli
410572
412925
470995
---
300.273
299.552
237.821
---
EA

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yorumları

YORUMUNUZ GÖNDERİLDİ 🥰
(En Geç 2 Saat İçerisinde Cevaplanacaktır.)
💌 Günlük 2 Yorum Hakkınız Var.
avatar
Semih
Devlet üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Turizm ve Otel İşletmeciliği için en az TYT sınavında Türkçe: 9, Sosyal bilimler: 2, Matematik: -0.25, Fen bilimleri: -1 net almak yeterli olacaktır.
avatar
Banu
Turizm ve Otel İşletmeciliği için en az kaç puan gerekir?
PUANTR:Devlet üniversitesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği kazanmak için en az 228 puan gerekir. Özel üniversitede 201 puan gerekir.
avatar
Buket
Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç yıllık? Kaç sene?
PUANTR:Turizm ve Otel İşletmeciliği eğitim süresi 4 yıl olup, eğitim gördüğünüz yerin devlet veya özel üniversite olması fark etmez.
avatar
Ercan
Özel üniversite Turizm ve Otel İşletmeciliği için kaç net gerekir?
PUANTR:Turizm ve Otel İşletmeciliği için en az TYT sınavında Türkçe: 6, Sosyal bilimler: 3, Matematik: 3.25, Fen bilimleri: -2.5 net almak yeterli olacaktır.
avatar
Feyza
Turizm ve Otel İşletmeciliği hangi puan türünden alıyor?
PUANTR:Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü EA puan türünden alıyor.
avatar
Veysel
Turizm ve Otel İşletmeciliği kaç binle alıyor? Turizm ve Otel İşletmeciliği sıralama?
PUANTR:Geçen yıl devlet üniversitesindeki Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne en son 2013134 sıralamasındaki kişi yerleşmiş. Özel üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne 2546935 sıralamasındaki kişi yerleşmiş.
FiLTRE
LiSTEM
MENü
🚀
🍪 Web sitemiz size daha iyi bir deneyim sunmak için çerezleri kullanır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.